Pečení cukroví       2008-12-05   

Před mnoha a mnoha lety (asi v roce 2004-5) jsme s Vlastikem zareagovali na neschopnost všech holek v okolí a rozhodli jsme se řešit vánoční cukroví vlastními silami. Výsledek předčil očekávání a „fernetové rohlíčky“ se staly pojmem. Na tuto úspěšnou akci jsme se rozhodli letos navázat. Přizvali jsme i ženáče, aby si mohli před vánočním shonem odfrknout od rodinných poviností.

K Vlastikovi jsme se Stýffkem dorazili v pátek kolem páté. Než jsme stačili vyndat věci z kufru, stihli jsme tři uvítací FC na zdar akce. Pečení jsme načali pizzou, kterou nám všem koupil hodný Stýff dohromady :-) První přišly na řadu vykrajované, přesnější určení nezvládnu, těsta připravil Vlastik předem – a všechny z fernetové! Marti$ dorazil k osmé a zapojil se do procesu. Kolem desáté už jsme byli tak znaveni, že jsem se rozhodli zkontrolovat stav místního pohostinství. Byl to dost silný zážitek, z oblečení patrný ještě ráno.

Po krátkém přerušení jsme se vrátili k primárnímu úkolu, na řadu přišly rohlíčky (vzhledem k absenci vanilkového cukru bych je nenazýval vanilkovými). Vlastik mezitím vytvořil další fernetové těsto, údajně na linecké :-) Následovalo vykrajování a následné slepování marmeládou a takové ty věci.. a před čtvrtou ranní bylo hotovo.

Dopoledne proběhlo finální zdobení čokoládovou polevou a závěrečné porcování medvěda. Ještě jsme si nechali od Vlastika ukázat jeho nového mazlíčka Žofku a mazali zpátky k rodinám, dětem..

Pěkná akcička s hmatatelnými výsledky, co z toho udělat tradici?


Vlastik 2009-11-29 14:00:49

:-) Samozřejmě, která by nechtěla, ale i tak jsem mile potěšen. A je tu jedna příležitost, jelikož se shaní asistentka pro zdobení cukrátek a stromečku na Vánoce 2009.

Guest 2009-08-04 17:11:14

Taky bych chtěla tak šikovného chlapa jako je Vlastík :o)

Vlastik 2008-12-09 11:17:35

tak pro upřesnění, První byly "Ořechové dortíčky", druhé v pořadí "Vanilkové rohlíčky" byly opravdu vanilkové, jelikož vanilkový cukr je už v základu těsta. Na závěr, jako třetí, se dělaly Linecké, dle již osvědčené receptury s kvalitními ingredincemi. :-) Tak snad už jen popřát dobrou chuť a sladké Vánoce. PS: Dětem, mladistvým a těhotným přítelkyním podávat jen v omezeném množství ;-)

Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři